Магістратура: кафедра «Молекулярна біологія та біотехнологія»

Мрієте сказати нове слово в біотехнологіях чи генній інженерії? Вам цікаво досліджувати і відкривати біомолекули, що допоможуть у ранній діагностиці раку, чи дадуть розуміння будь-яких процесів патогенезу клітин? А можливо ви хочете створювати нові тест-системи, що допоможуть нашій країні бути незалежними від світового ринку в області виявлення збудників несподіваних інфекцій чи миттєвого реагування на біологічні загрози? Можливо ви хочете застосовувати біоінформатичні методи для пошуку нових ліків і тим самим допомагати лікарям боротися за життя людей. Чи безпосередньо створювати нові лікувальні засоби, вивчати структури протеїнів, довідуватися як бактерії-симбіонти керують генами своїх хазяїв? Тоді саме для вас створена наша кафедра Молекулярної біології та біотехнології.


Реєструйтеся та приходьте на фахові випробування

Увага! Реєстрацію заяв на участь у фахових іспитах відкрито у електронних кабінетів вступників тільки з 1 до 16 липня.

Вступники можуть самостійно обрати один з потоків, а також форму участі -- наживо чи дистанційно. Ми радимо, за можливості, віддавати перевагу живому спілкуванню. У невумушеному спілкуванні, за горнятком ароматної кави, ви краще зможете познайомитись з напрямами досліджень, що вас цікавлять, та зрозуміти чи варто вам вступати до КАУ.

Спеціальність 091 Біологія та біохімія:

ОНП "Молекулярна біологія та біотехнологія" (Кафедра молекулярної біології та біотехнології) Фахове вступне випробування з Молекулярної біології проходитиме oнлайн (Zoom) та офлайн (Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, вул. Академіка Заболотного 150, читальна зала бібліотеки, 2й поверх)

  • 1-ий потік: 20.07.2023, 10:00
  • 2-ий потік: 24.07.2023, 11:00

Питання з організації: Оксана Півень, o.o.piven@imbg.org.ua, Інесса Скрипкіна i.skrypkina@imbg.org.ua

Теми наукових досліджень на 2023-2024 рр.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 10 липня 2023 року. Чекаємо майбутніх магістрів!

На кафедрі Молекулярної біології та біотехнології – день відкритих дверей: зустріч відбудеться онлайн 10 липня, у понеділок, об 11.00. Кафедра здійснює підготовку здобувачів освітнього ступеня "магістр" за спеціальністю 091 "Біологія та Біохімія" на базі Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України.

Це спільний освітньо-науковий підрозділ Київського академічного університету Kyiv Academic University на базі нашого інституту. Перший набір слухачів відбувся у 2020 р.

Чекаємо всіх, хто хоче досліджувати:

  • клітинні технології та основи клітинної терапії
  • новітні біотехнології
  • сучасні методи редагування геному
  • генна інженерія рослинних та тваринних клітин.

Відвідати онлайн-вебінар можна за посиланням на zoom-конференцію Join Zoom Meeting, https://us02web.zoom.us/j/85956001437, Meeting ID: 859 5600 1437, Passcode: 442121

Більше інформації - на Facebook







Кафедра молекулярної біології і біотехнології (МББ) Київського академічного університету здійснює підготовку здобувачів освітнього ступеня "магістр" за спеціальністю 091 "Біологія" на базі Інституті молекулярної біології і генетики Національної академії наук України. Кафедра готує магістрів для роботи у таких сучасних напрямах досліджень як клітинні технології та основи клітинної терапії, розвиток новітніх біотехнологій, молекулярні механізми ензимології білкового синтезу, введення у системну біологію, комп’ютерні методи моделювання, сучасні методи редагування геному, епігенетична регуляція експресії генів, генна інженерія рослинних та тваринних клітин, сигнальні каскади клітин за норми та при патологічних змінах. Наша освітньо-наукова програма є міждисциплінарною, і її основним компонентом є науково-дослідна робота. Вже на першому курсі магістратури студенти 50% часу приділяють дослідницькій роботі. На другому – 100%. Студенти опановують базові методи роботи у класі-лабораторії, оснащеній всім необхідним обладнанням для проведення основних молекулярно-біологічних досліджень. Крім того, освітній процес на кафедрі передбачає безпосередню участь студентів у дослідницькій роботі відділів та лабораторій за обраною тематикою магістерської роботи та їхню участь у грантових дослідженнях відповідних груп.

Основна наша місія – це виростити покоління майбутніх дослідників та фахівців високого рівня у найперспективніших галузях біології: молекулярна біологія та біотехнологія.

КОНТАКТИ

Завідувач кафедри:
академік НАН України Михайло Арсентійович ТУКАЛО
Тел: (380-44) 200-03-35;
e-mail: mtukalo@imbg.org.ua

Заступник завідувача кафедри:
с.н.с., к.б.н. Інесса Яківна СКРИПКІНА
Тел: (380-44) 200-03-74;
e-mail: i.skrypkina@imbg.org.ua

Науковий секретар кафедри:
пр.н.с., д.б.н., с.н.с. Оксана Олександрівна ПІВЕНЬ
Тел: (380-44) 200-03-74;
e-mail: o.o.piven@imbg.org.ua

Методист кафедри:
Олександра Володимирівна ГОРОДНА
Тел: (380-44) 200-04-15;
моб.тел.: (380-97) 245-56-76;
e-mail: alexsandragor11@gmail.com

Адреса: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
вул. Академіка Заболотного, 150, Київ, 03143.
Сторінка ІМБГ НАН України у f/b

НОВИНИ

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ 2023

Оголошення: 23 березня о 16:30 відбудеться відкрита зустріч з експертною групою (можуть долучатися всі бажаючі) Відкрита зустріч: ID 51144 ОНП «Молекулярна біологія та біотехнологія» та ID 50020 ОНП «Молекулярна фізіологія та біофізика» Київського академічного університету.

Підключитись до конференції Zoom можна за посиланням

Ідентифікатор конференції: 865 6520 9381. Пароль: 327116

Прийом заяв до магістратури - до 15 вересня 2022 року.

Вступний іспит до магістратури за спеціальністю 091 біологія - 12.09.2022 об 11:00 – фахове вступне випробування з Молекулярної біології oнлайн (Zoom) та офлайн (Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, вул. Академіка Заболотного 150, читальна зала бібліотеки, 3-ій поверх).

Друга черга фахових вступних випробувань - 16 вересня 2022 року об 11:00 oнлайн (Zoom) та офлайн (Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, вул. Академіка Заболотного 150, читальна зала бібліотеки, 3-ій поверх.

З питаннями щодо випробувань звертатися до методиста кафедри Юлії Миколаївни ШАБЛІЙ.

12.05.2022 р. ПРАВИЛА ПРИЙОМУ до Київського Академічного Університету у 2022 році

01.09.2021 р. Сьогодні наша нова кафедра – Молекулярної біології та біотехнології, створена спільно з Київським Академічним університетом Kyiv Academic University, - привітала перших своїх студентів. Точніше, студенток. Це Крістіна Дмитрук, яка здобула ступінь бакалавра в Київському національному університеті ім. Шевченка, Ірина Крохмаль (з Київської Політехніки) та Віталія Терзова (з Києво-Могилянської академії). Більше інформації за посиланням

04.07.2021 р. Триває прийом до магістратури. Кафедра молекулярної біології і біотехнології, що є спільним освітньо-науковим підрозділом Київського академічного університету та Інституту молекулярної білогії і генетики НАН України, оголошує прийом в магістратуру за спеціальністю 091 біологія. 28.07.2021 об 11:00 відбудеться фахове вступне випробування з молекулярної біології (Інститут молекулярної біології і генетики, вул. Академіка Заболотного 150, читальна зала бібліотеки).



ВСТУПНА ПРОГРАМА ДО МАГІСТРАТУРИ зі спеціальності "Молекулярна біологія та біотехнологія".

Переважна більшість студентів навчається за держзамовленням.

Кафедра готує магістрів та докторів філософії для роботи у таких сучасних напрямах досліджень як клітинні технології та основи клітинної терапії, розвиток новітніх біотехнологій, молекулярні механізми ензимології білкового синтезу, введення у системну біологію, комп’ютерні методи моделювання, сучасні методи редагування геному, епігенетична регуляція експресії генів, генна інженерія рослинних та тваринних клітин, сигнальні каскади клітин за норми та при патологічних змінах. Вже на першому році магістратури студенти 50% часу приділяють дослідницькій роботі. На другому році – 100%. Студенти будуть забезпечені класом -лабораторією для опанування базових методів роботи.

Для вступу потрібна гарна підготовка (рівень освіти бакалавр) з біології/ хімії та /або медицини, бажання та вміння швидко навчатися.

Частина студентів буде виконувати свої дослідження в рамках міжнародних проектів і отримувати гідну стипендію з відповідних грантів.

Випускники магістратури КАУ мають пріоритетне право вступу на програму підготовки докторів філософії. Науковий ступінь доктора філософії відкриває можливості пост-докторальної практики у провідних лабораторіях Європи та США. Дослідження на кафедрі проводяться у відділах Інституту молекулярної білогії і генетики НАН України. Викладачі кафедри – провідні науковці та завідувачі відділів Інституту.

Некияни-студенти забезпечуються гуртожитком.

Чекаємо на поповнення нашого дружнього, веселого та працьовитого колективу!

Прийом заяв та документів: з 15.07 до 23.07. 2021 р.

Детальніше про правила вступу і про магістратуру КАУ.

03.06.2021 р. Раді повідомити, що наша ініціатива створення Кафедри молекулярної біології і біотехнології КАУ уже знайшла грантову підтримку. Основний принцип КАУ - "навчання через дослідження" буде реалізовуватися у тому числі і у лабораторіях нашого Інституту в рамках магістерських досліджень. Також, отриманню сучасної освіти та практичних навичок буде сприяти і обладнання окремого лабораторного класу для наших майбутніх магістрів. Така студентська лабораторія буде облаштована завдяки гранту від U.S.-Ukraine Foundation (USUF) . Варто нагадати що, цей фонд, одна з небагатьох неприбуткових організацій в Україні, що інвестує у майбутнє - у розвиток біомедицини та біотехнології в Україні. Тож чекайте наш фотозвіт із новенької студентської лабораторії.

Про прибуття нового обладнання у фейсбуці.

Травень 2021 р. Про створення нової кафедри «Молекулярна біологія та біотехнологія» за освітнім ступенем «Магістр», спеціальність 091 - «Біологія».

Київський академічний університет (КАУ) – це пілотний проект дослідницького університету в Україні, створений окремим розпорядженням Уряду (№ 962-р від 14.12.2016 р.) шляхом реорганізації Фізико-технічного навчально-наукового центру НАН України (ФТННЦ), раніше (1978-1997) відомого як Київське відділення московського фізико-технічного інституту (КВ МФТІ).

КАУ створено як державну наукову установу подвійного підпорядкування Національної академії наук України (НАН України) та Міністерства освіти і науки (МОН).

Основний принцип КАУ - це навчання через дослідження. Наразі здійснюється навчання за освітньою програмою «Магістр» і успішно функціонують кафедри: Кафедра теоретичної кібернетики та методів оптимального управління, Кафедра прикладної фізики та наноматеріалів, Кафедра біофізики і молекулярної фізіології, Кафедра фундаментальних проблем загальної та прикладної фізики, Кафедра теоретичної та математичної фізики, Кафедра математики, Кафедра прикладної фізики та матеріалознавства.

З весни 2021 року за ініціативи керівництва Київського академічного університету (КАУ) та директора Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, академіка Тукала М.А. створюється нова кафедра «Молекулярна біологія та біотехнологія» за освітнім ступенем «Магістр», спеціальність 091 - «Біологія».

Метою кафедри є виростити покоління майбутніх дослідників та фахівців високого рівня у найперспективніших галузях біології – молекулярна біологія та біотехнологія.

Навчальна програма кафедри розроблена науковцями ІМБГ НАН України. Програма включає дисципліни що відображають динамічний стан розвитку сучасної біотехнології, молекулярної біології та генетики: Біологія стовбурових клітин і основи клітинної терапії, розвиток новітніх біотехнологій, Молекулярні механізми ензимології білкового синтезу, Введення у системну біологію, Комп’ютерні методи моделювання, Cучасні методи редагування геному, Клітинна інженерія рослин, Епігенетична регуляція експресії генів та інші.

Проте, слідуючи основному принципу КАУ – «навчання через науку» – на кафедрі буде вестись і наукова робота студентів, окрім того буде створено навчальну лабораторію, де студенти зможуть опанувати основні методи молекулярної біології і генетики, що лежать в основі біотехнології та генної інженерії. На створення такої лабораторії ІМБГ та адміністрація виділяють простір, також буде проведено належний ремонт та обладнання устаткуванням, розхідними матеріалами та реагентами. Така лабораторія є необхідним компонентом сучасної біотехнологічної освіти, саме тут студенти-магістри отримають навички роботи в сучасній лабораторії, навчаться організовувати свій робочий простір, опанують необхідними методами роботи.

Члени робочої проектної групи:

  • Тукало М.А., академік НАН України, д.б.н., професор, директор ІМБГ НАН України

  • Скрипкіна І.Я., к.б.н., старший науковий співробітник, завідувач лабораторії біосинтезу нуклеїнових кислот ІМБГ НАН України

  • Півень О.О., д.б.н., старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу генетики людини ІМБГ НАН України.

Теми магістерських робіт.

Перелік компонент ОП.