ЗМІ про Інститут

11 березня 2019 р. "Про професію молекулярного біолога". Інтерв’ю директора Інституту молекулярної біології і генетики НАН України академіка Ганни Єльської Інтернет-проектові «WOMO». Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

07 березня 2019 р. «Місце жінки – на кухні науки». Журнал «Куншт». Матеріал поширила: Прес-служба НАН України.

Листопад, 2018 р. "Марія Рибак - Коротка історія ферментів" Лекція н.с. відділу ензимології білкового синтезу ІМБГ НАН України М.Рибак до Днів науки Осінь-2018. youtube

03 жовтня 2018 р. Розробка нових антибіотиків українськими вченими за допомогою штучного інтелекту (нейронних мереж). Сергій Ярмолюк, д.х.н., проф., завідувач відділу біомедичної хімії ІМБГ НАН України. Український науковий портал Labprice.ua.

01 жовтня 2018 р. Олександр Скороход. Курс – на інновації. Інтерв'ю з О.Скороходом. Блог "Моя Могилянка". Чадюк Марія.

10 серпня 2018 р. Як це – бути молодою сім'єю науковців в Україні. Інтерв'ю з О.Скороходом. "Українська правда. Життя". Мар'яна Капранова.

09 серпня 2018 р. Перепрограмувати серце після інфаркту. Інтерв'ю з Оксаною Півень. «Дім інновацій». Дмитро Сімонов. Посилання на це інтерв'ю - на сайті НАНУ від 13.09.2018

6 серпня 2018 р. Простономіка | випуск 36. Фінансування української науки. Інтерв'ю з Оксаною Півень. "Простономіка". Громадське телебачення.

Липень 2018 р. Mysteries of genes: 8 порад школярам, які мріють стати генетиками. Від кандидата біологічних наук Оксани Півень. http://womo.ua/

11 червня 2018 р. Унікальна розробка українських вчених відкриє світу можливості для лікування складних захворювань (Кунах В.А., Парнікоза І.Ю.). Обласне комунальне інформаційне агентство "Новини Полтавщини"

09 червня 2018 р. Як загартувати рослину за допомогою бактеріальної молекули — знають молоді українські винахідники (О.Мошинець). SuperAgronom.com. Головний сайт для агрономів

08 червня 2018 р. "УНІКАЛЬНА РОЗРОБКА УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ ВІДКРИЄ СВІТУ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ СКЛАДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ, ЗАХИСТУ ВІД УЛЬТРАФІОЛЕТУ ТА ВИРОЩУВАНННЯ КУЛЬТУР У СТРЕСОВИХ УМОВАХ" (Кунах В.А., Парнікоза І.Ю.). Прес-служба Міністерства освіти та науки України

08 червня 2018 р. Повне відео прес-конференції з антарктичного проекта щодо дослідження, вирощування в лабораторних умовах та мікроклонування щучника антарктичного (Кунах В.А., Парнікоза І.Ю.). www.facebook.com

08 червня 2018 р. Українські вчені отримали для дослідження із Антарктиди зразки рослин (Кунах В.А., Парнікоза І.Ю.). ZIK

08 червня 2018 р. УКРАЇНЦІ ЗНАЙШЛИ РОСЛИНУ, ЩО МОЖЕ ВИЛІКУВАТИ РАКУ ШКІРИ І ДАТИ ПШЕНИЦІ СТІЙКІСТЬ ДО МОРОЗІВ (Кунах В.А., Парнікоза І.Ю.). ТСН

08 червня 2018 р. Науковці натрапили на дивовижні властивості антарктичної рослини (Кунах В.А., Парнікоза І.Ю.). ТСН

08 червня 2018 р. Антарктичні дослідження: розробки українських вчених допоможуть лікувати захворювання шкіри (Кунах В.А., Парнікоза І.Ю.). Інформаційне агентство "Українські національні новини"

08 червня 2018 р. Українські вчені на порозі відкриття ліків від раку шкіри – ЗМІ. (Кунах В.А., Парнікоза І.Ю.) УНІАН

06 червня 2018 р. Аграрные игры: 13 стартапов в борьбе за рынок. Игрок № 10 – AgroLact (О.Мошинець). AGGEEK

18 травня 2018 р. 7 УКРАЇНСЬКИХ ВИШІВ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ ВИЗНАНІ ЛІДЕРАМИ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ ЗА ВЕРСІЄЮ SCOPUS AWARDS UKRAINE. Сайт МОН України.

12 квітня 2018 р. "Біг розвиває мозок: науковець розповів, як бігати правильно". Олександр Скороход - Громадському радіо.

25 січня 2018 р."Ноу-хау, що рятують рятують життя" про "Медицел" Газета Вечірній Київ №4 (19289).

15 грудня 2017 р. "Наукова діаспора: від brain drain до brain gain". Олександр Скороход. "Дзеркало тижня".

28 серпня 2017 р. Іван Кучеренко у відеосюжеті телеканала ICTV про молодих, талановитих й успішних українців з нагоди 26-ї річниці Незалежності України.

11 серпня 2017 р. Михайло Тукало: "Єдиний шанс для української науки — Centers of Excellence". Інтерв'ю Михайла Тукала "Дзеркалу тижня", автор - Лідія Суржик.

30 травня 2017 р. Де заробити гроші українським науковцям? OtavaRD інструмент академічного підприємництва. Виступ д.х.н., проф. Сергія Миколайовича Ярмолюка. Форум "Наука. Бізнес. Інновації"

Відповідь на запрошення на круглий стіл від каналу 1+1

Інститут вдячний телевізійній службі новин каналу 1+1 за запрошення до участі у круглому столі.

Водночас, ми вважаємо проведення запланованого круглого столу передчасним.

Для того, щоб сісти за один стіл, вчені ІМБГ НАН України досі чекають вибачень від журналістів ТСН каналу 1+1 за недостовірну і дискредитуючу інформацію щодо господарської діяльності та відношення до молоді ІМБГ, яку ми прилюдно спростували в присутності журналістів каналу 1+1 на прес-конференції "Наука і ЗМІ" 22.03.2017 р.

Детальний розгляд проблем НАН України, як і науки в Україні загалом, є дійсно нагальним, але ми маємо дуже глибокий сумнів щодо того, що виключно журналісти ТСН спроможні організувати конструктивну дискусію яка піде на користь науці, а не буде черговим обговоренням знущань над «геніальною українкою», вартості унітазів, проблем оренди, плісняви у гуртожитках, оскільки самі журналісти ТСН неодноразово відмітили, що «Ми не науковці, і залишимось осторонь усіх наукових дискусій та суперечок» (Алла Мазур) та «Господа ученые, я некомпетентна с вами спорить» (Галина Сергеева) http://ua.telekritika.ua/dusia/zhurnalist-galina-sergeeva-vse-zamechaniya-k-moemu-syuzhetu-ne-stoyat-i-viedennogo-yaitsa-667540.

Враховуючи вищезазначене, до організації круглого столу треба було б залучити журналістів інших ЗМІ та на паритетних началах вчених, що користуються повагою наукової спільноти та громадянського суспільства, і публічно обговорити перелік тем круглого столу, модераторів та запрошених експертів.

В своєму зверненні до ЗМІ НАН України наголошував http://imbg.org.ua/uk/ і продовжує вимагати, що такий круглий стіл мусить бути відкритий для всіх бажаючих і проходити з трансляцією наживо одним з провідних телеканалів України.

Тема науки настільки важлива для розвитку нашої країни та майбутнього нашої молоді, що для її обговорення треба залучити найкращі сили суспільства та медіа і дотриматися головного етичного принципу «Noli nocere» (Не нашкодь).

Вважаємо, що для підготовки круглого столу в такому форматі потрібно щонайменше кілька тижнів, і ми з задоволенням візьмемо в ньому участь.

Звернення до ЗМІ

22.03.2017 р. в ІА Укрінформ відбулася прес-конференція "Наука і ЗМІ", на якій обговорювалися питання взаємодії науки, громадянського суспільства і преси.

Ми знову і знову звертаємося до всіх ЗМІ бути адвокатами науки перед суспільством і державою, перевіряти достовірність усіх матеріалів, що доводяться до громадян країни.

Учені ІМБГ НАН України, зі свого боку, зобов'язуються робити все можливе для популяризації науки і освіти за допомогою ЗМІ.

ІМБГ НАН України чекає на вибачення з боку каналу 1+1, оскільки під час вищезгаданої прес-конференції журналістами каналу не було надано жодного запитання чи заперечення у відповідь на спростування, представлені Інститутом, що у цивілізованому суспільстві розцінюється як згода з точкою зору опонента.

У зв'язку з вищевикладеним ІМБГ НАН України пропонує усім зацікавленим ЗМІ організувати спільний круглий стіл, присвячений ролі науки в сучасному суспільстві і ефективності взаємодії з ЗМІ. Такий круглий стіл має бути абсолютно відкритим для публіки (Інститут пропонує свій конференц-зал, або зал Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України), має модеруватись шанованими членами наукової і журналістської спільноти і видбуватися в режимі прямої трансляції.

Прес-конференція науковців НАН України «Наука та ЗМІ» від 22 березня 2017 року

Відео надане інформаційною агенцією «Укрінформ».

Прес-реліз НАН України

http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/news1/Pages/View.aspx?MessageID=2955

Заява ІМБГ НАН України

У зв’язку з виходом 12 березня 2017 року тенденційного сюжету в передачі «ТСН. Тиждень» каналу «1+1», спрямованого фактично на руйнацію науки в Україні, де мали місце відверто маніпулятивне висвітлення, перекручування фактів та неправдива інтерпретація подій (https://tsn.ua/video/video-novini/orenda-budivel-i-zlovzhivannya-odin-z-institutiv-nan-ukrayini-stav-uchasnikom-guchnih-skandaliv.html та https://www.youtube.com/watch?v=bycB4FOY5PU), Інститут молекулярної біології і генетики НАН України висловлює своє обурення та заявляє таке:

 1. У важких умовах постійного скорочення фінансування та підвищення цін на обладнання та реактиви для досліджень, а також тотальних обмежень законодавчими та нормативними актами, що не дозволяють вільно оперувати фінансами та кадрами, Інститут успішно проводить наукові дослідження міжнародного рівня та має одні з найкращих показників в Україні, які підтверджуються також результатами регулярної державної атестації МОН України.
 2. Робота Інституту високо оцінюється міжнародною науковою спільнотою, про що свідчать десятки міжнародних грантів та багаторічне співробітництво з провідними науковими установами світу, а також один з найвищих в Україні рівень цитування робіт вчених Інституту.
 3. В той же час, деякі засоби масової інформації, особливо редакція «ТСН. Тиждень», у пошуку сенсацій спочатку некоректно і непрофесійно висвітлює успіхи вчених ІМБГ. Після обурення наукової спільноти країни та світу, журналісти каналу «1+1», намагаючись замаскувати втрату свого іміджу, організовують поливання брудом Інституту та НАН України.
 4. У цій кампанії Інститут вбачає спробу остаточної дискредитації науки в Україні і буде відстоювати честь та гідність наукової спільноти України всіма доступними та дозволеними законодавством шляхами та засобами.

Вітаємо Ганну Валентинівну з перемогою в конкурсі «Жінка України 2016» в номінації "Наука та освіта"!

Жінка України 2016

"Вчера в одном из самых красивых торжественных залов Киева состоялась первая премия «Жінка України 2016» медиабренда «Единственная». На церемонии вручения премии "Жінка України 2016" награды получили номинанты, вклад которых в развитие своей сферы, эксперты и читатели «Единственной» сочли самым большим.

Нужно отметить, что все номинанты на премию «Жінка України 2016» являются талантливыми женщинами, которые каждый день доказывают, что представительницы прекрасного пола могут быть не только нежными и покладистыми, но и талантливыми, целеустремленными и востребованными."

Победительницы премии Жінка України 2016

27 лютого 2017 року гостем програми "НЕпопулярна наука" проекту "Наукова Світлиця" телеканалу «Інтелект TV» стала директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України академік Г.В.Єльська.

Спілкувалися про етичні аспекти взаємовідносин науки і суспільства, про адекватне розуміння науковцями значення своєї діяльності, про те, які проблеми з етикою науковця існують в нашій країні.

Повністю відео доступне за посиланням: НЕпопулярна наука - Етика науковця

9 квітня 2017 р. НЕпопулярна наука. Про те, як поєднати материнство з наукою, які труднощі доводиться долати жінці-науковцю, які стереотипи заважають суспільству розвиватись та хто ж такі молоді вчені, а ще про гендерну і вікову рівність ми говорили з кандидатом біологічних наук Оксаною Півень.НЕпопулярна наука - Гендерна та вікова рівність

13.03.2017 р. " Учені НАН України – про призначення та різновиди біосенсорів" Програма «Азбука реальності. Винаходи» радіостанції «Промінь». Інтрев'ю Пєшкової к.б.н., с.н.с. лабораторії біомолекулярної електроніки ІМБГ НАН України. Прес-служба НАН України.

1 березня 2017. Новини НАН України - Дослідження серцевих патологій Нині нікого не здивує інформація, що серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смертності та інвалідності населення у більшості країн світу. У цих сумних перегонах вони випереджають і СНІД, і онкологічні захворювання, і цілу низку інших причин. Очікується, що до 2030 року понад 23 млн. осіб у світі помре від ССЗ. У розвинених країнах кількість смертей від ССЗ знижується, а от в Україні – навпаки.
Вивчення механізмів розвитку серця та порушень його роботи, зокрема розвитку патологій, є одним із пріоритетних напрямів сучасної науки. Створення нових методичних підходів й інструментів дає змогу науковцям вивчати функції окремих генів на рівні організму. Йдеться про модифікованих лабораторних мишей – тварин із умовним нокаутом гену. Застосовуючи ці підходи, група вчених відділу генетики людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України під керівництвом старшого наукового співробітника кандидата біологічних наук Оксани Олександрівни Півень показали нову функцію одного із генів та його значення для розвитку дорослого міокарда. ...

28 лютого 2017 року відомий український жіночий журнал «Единственная» урочисто вшанував лауреаток премії «Жінка України 2016», однією з яких у номінації «Наука і освіта» стала директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України академік НАН України Ганна Валентинівна Єльська.

27 лютого 2017 року гостем програми "НЕпопулярна наука" проекту "Наукова Світлиця" телеканалу «Інтелект TV» стала директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України академік Г.В.Єльська. НЕпопулярна наука - Етика науковця

10 лютого 2017 р. Дзеркало тижня. Зерна знань від полови псевдонауки

10 лютого 2017 р. . Радіо "Промінь". Азбука реальності. Американські вчені визнали продукти з ГМО безпечними для людини, а 109 нобелівських лауреатів підписали лист на захист генетично модифікованих продуктів. Заборонити, чи дозволити? Що кажуть українські науковці, які працюють з ДНК? З"ясовуватимемо це зі старшим науковим співробітником відділу генетики людини Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, кандидатом біологічних наук Оксаною Півень.

11 лютого 2017 р. Громадське Телебачення. Національна рада з питань науки та технологій, академія наук та фінансування науки в Україні. Про Національну раду з питань науки та технологій, яку очолює прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Національну академію наук України, фінансування, розвиток та перспективи українських науковців у Міжнародний день жінок і дівчаток у науці в ефірі Громадського говорили:
- Наталія Шульга, молекулярний біолог, професорка, експертка Реанімаційного пакету рефорт групи «Наука. Технології. Інновації»
- Юлія Безвершенко, кандидатка фізико-математичних наук, молодша наукова співробітниця Інституту теоретичної фізики ім.Боголюбова НАН України, співавторка закону «Про наукову і науково-технічну діяльність»
- Оксана Півень, кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця інститут молекулярної біології і генетики НАН України

2017 р. Анна Ельская о профессии молекулярного биолога. Профориентиры. Журналист Галина Ковальчук. WoMo.com.ua

23 січня 2017 р. "Лідер науки України 2016. Web of Science award". Єльська Ганна Валентинівна, директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України здобула нагороду у номінації "Вчений України. За значні успіхи" за значний внесок для розвитку галузі науки "Біологія та науки про життя". SITE TV - международный медицинский канал

23 січня 2017 р. "Лідер науки України 2016. Web of Science award". Говорун Дмитро Миколайович та Броварець Ольга Олександрівна здобула нагороду у номінації "Вчений України. За надзвичайні досягнення" як автори, що мають 7 високо цитованих публікацій. SITE TV - международный медицинский канал

27 грудня 2016 р. "Як 30-річна доктор наук з України підкорює світ мутаціями". У свої 30 років Ольга Броварець зуміла стати наймолодшим доктором фізико-математичних наук в Україні, здобути дві нагороди світового рівня і міжнародну славу. Depo.ua - суспільно-політичний портал для українців.

27 грудня 2016 року "Наймолодший доктор наук в Україні отримала чергову міжнародну нагороду". У студії Ольга Броварець та Дмитро Говорун. Громадське радіо.

26.11.2016 р. "Хід конем, або Несподівана еволюція "темної конячки" Закону про науку". Дзеркало тижня. Україна №45. Скороход О.М.

Жовтень 2016 р. Interview of Dr. Yaroslav I. Korpan given to Prof. Claude Martelet for CMC2. (English).

13.11.16 р. "Наймолодший доктор наук в Україні Ольга Броварець: ми виграли інтелектуальне змагання. Важливо було встигнути першими, закріпивши за собою пріоритет". Інтернет видання censor.net.

06.10.2016 р. "Нобелівська премія з медицини: чим важливе відкриття аутофагії – програмування "самознищення" клітини?" Дзеркало тижня. Мордерер Д.О.

05.10.2016 р. Ганна Валентинівна Єльська про досягнення у сфері молекулярної біології. Перший випуск програми "Наука ХХІ" на парламентському телеканалі "Рада".

31.08.2016 р. "Ми – Українці" на Українському радіо О.О. Броварець

29.08.2016 р. "Наше відкриття можна порівняти з відкриттям нового континенту" - наймолодший доктор фізико-математичних наук України". Gazeta.ua.

24.08.2016 р. "Пишаємося своїми!". Радіо Київ 98 FМ. Ольга Броварець

18.08.2016 р. "Повелителька" молекул. Вечірній Київ №33 (19215), с.9, Броварець О.О.

12.08.2016 р. "Ефективна наука" Дзеркало тижня. Україна" №28, Броварець О.О.

11.08.2016 р. "Наука, яку ми втрачаємо". Політична критика, рубрика "Наука", Скороход О.М.

07.08.2016 р. НЕпопулярна наука - ГМО (частина друга). Інтерв'ю з Марією Рибак

13.07.2016 р. "Наймолодша докторка наук в Україні зробила важливе відкриття в генетиці". Громадське радіо, рубрика "Ранкова хвиля". Броварець О.О., Говорун Д.М.

12.07.2016 р. "Каждый вложенный в науку доллар может принести прибыль уже завтра" Радіо Вєсті. Рубрика "Люди говорят". Броварець О.О., Говорун Д.М.

31.06.2016 р. НЕпопулярна наука - ГМО (перша частина). Інтерв'ю з Марією Рибак

23.06.2016 р. "Кремниевая долина на Днепре". Виталий Кордюм. Часть 2.

21.06.2016 р. "Сделано в Украине. Наука. Клеточное исцеление" (Кордюм В.А., Римар С.Ю., Мошинець О.В.) UA|TV - Іномовлення України.

08.06.2016 р. "Кремниевая долина на Днепре". Виталий Кордюм. Часть 1.

05.2016 р. "Мені цікаві складні проекти, бо відчуваю сили та енергію пройти довгий шлях для їх реалізації". Газета "Світ" №17-18, (909-910) Газета "Світ" №17-18, Скороход О.М.

26.05.2016 р. "Перед українською наукою стоїть завдання залучати кошти бізнесу". Олександр Скороход: ДАЙДЖЕСТ PLATFOR.MA

26.05.2016 р. ГМО-казки: де шукати правду про науку? Марія Рибак. Youtube.

23.05.2016 р. Їсти менше — щоб жити довше? Або про що розповів двадцятирічний експеримент. Наукова світлиця. Олександр Скороход. Youtube.

17.05.2016 р. Стаття про директора ІМБГ НАН України академіка НАН України Ганну Валентинівну Єльську "Хорошие руки". "Forbes Woman" ВЕСНА 2016 (журнал "Forbes Україна").

14.05.2016 р. ТСН. "У столиці стартували "Дні науки"

12.05.2016 р. "Як розробка українських вчених змінить медицину: гідрогель з НАНУ". Валентин Солонечний. Science Ukraine.

10.05.2016 р. "МЕДИЦЕЛ" – СЕРІЯ РАНОЗАГОЮВАЛЬНИХ І ПРОТИОПІКОВИХ ГІДРОГЕЛІВ НА ОСНОВІ БАКТЕРІЙНОЇ НАНОЦЕЛЮЛОЗИ. Про розробку Наталії Козировської Прес-служба НАН України.

07.04.2016 р. Українські вчені відкрили новий спосіб боротьби з туберкульозом. ТСН.

15.04.2016 р. Дзеркало тижня. Україна" №14, "Молоді науковці — за реформи. Академіки не проти, але...". Скороход О.М.

20.04.2016 р. "Кохана, ми вбиваємо мишей: чому вчені проводять досліди на тваринах і як це всіх нас рятує". ДАЙДЖЕСТ PLATFOR.MA Півень О.О.

10.03.2016 р. "Дослідження розвитку і роботи серця". Портал українського видання "Українська правда". Оксана Півень.

06.03.2016 р. Пять историй из будущего украинской науки. Степаненко О.О. Вести. Репортер.

03 March 2016 Conflicting laws threaten Ukrainian science. Nature 531, 18–19; doi:10.1038/531018a

03.03.2016 р. Ганна Єльська: "Без незалежної міжнародної експертної оцінки наукових установ "оптимізація" безглузда". Газета "Дзеркало тижня. Україна", №8.

12.02.2016 р. Ефір телеканалу «UA: Перший» черговий випуск щотижневої передачі «Віра. Надія. Любов» – із теми: «Наука без грошей».

20.12.2015 р. Espreso.TV. Протести українських науковців: які зрушення?.

24.12.2015 р. Прес-конференція в УКРІНФОРМ "Новий Закон України про науку та проект держбюджету-2016: запуск реформи чи "оптимізація"?" Скороход О.О.

24.12.2015 р. Прес-брифінг в Українському кризовому медіа центрі Зволікання з реформою – смерть для української науки. УКМЦ, Скороход О.О.

Брифінг із питань фінансування української науки у Верховній Раді України разом з Олександром Скороходом. Прес-служба НАН України 17.12.2015 року

Донорська акція "Наукова кров - розумній Україні!", ініційована Інститутом фізіології ім. О.О.Богомольця та Радою молодих вчених НАН України, відбудеться 21.12.2015 року

"У науки - связаны руки": возле АП митингуют сотрудники НАН Украины. УНІАН. 16.12.2015 року

"Наномайдан: Чому науковцям не сидиться вдома?". Scientific Social Community. 13.12.2015 року

Про стан сучасної науки у передачі "Культ особи" радіостанції "Промінь". Інтерв'ю з Олександром Скороходом. 12.12.2012 року

"Українська наука за 5 років може вийти на європейський рівень, — Скороход". "Громадське радіо". 11.12.2015 року

Акція протесту науковців "Руки геть від науки!". 09.12.15 року

Буде вам наука: що змінить новий профільний закон. ДАЙДЖЕСТ PLATFOR.MA. Скороход О.О. 27.11.2015 р.

Завдяки runforpeace Скороходу Олександру, голові Ради молодих дослідників ІМБГ НАНУ, голові РМВ НАН України поталанило взяти участь у 32-му Марафоні (Флоренція, Італія), 2-му в Італії за кількістю учасників (11,5 тис.). Мета заходу - оздоровлення науковців та суспільства. 29.11.2015 року

Стан української молодої науки. "Сніданок з 1+1". 10.11.2015

"Одужати швидше: нові медичні розробки з України". Щодо портативного біосенсору для одночасного експрес-аналізу креатиніну та сечовини TECH TODAY HUB. Київ, Салютна, ЕкспоПлаза, 22.10.2015

"НОВІ БІОАНАЛІТИЧНІ СИСТЕМИ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ". Газета «Світ», №35-36 (879-880). 09.2015

Space Kombucha in the search for life and its origin. European Space Agency (ESA). 29.07.2015

"МУЛЬТИБІОСЕНСОРНА СИСТЕМА ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ РОБОТИ НИРОК І КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ ГЕМОДІАЛІЗУ". Прес-служба НАН України. 14.08.2015

"Разработка украинских ученых снизит стоимость гемодиализа". Деловые новости E-NEWS.COM.UA. Интервью с Алексеем Солдаткиным о биосенсорах, используемых в качестве элемента системы для гемодиализа. 21.07.2015

Дні науки в ІМБГ НАН України "Українські вчені знають, як в домашніх умовах дістати ДНК з яблука "Інтерв'ю з молодими ученими ІМБГ НАН України. Радіо Свобода (Відео) 23.05.2015 р.

IX Всеукраїнський фестиваль науки. Пряма трансляція в UkrinformTV 14 травня 2015 р. Організатор: Національна академія наук України. Учасники: Антон Наумовець - перший віце-президент Національної академії наук України, академік; Ірина Жданова - генеральний директор ГО "Фонд "Відкрита політика"; Олександр Скороход, Голова Ради молодих учених ІМБГ НАН України.

"З підвіконня - у космос". Автор: Олена Булат. Газета "Пенсійний кур'єр". Інтерв'ю з Наталією Козировською, 10-16.04.2015 р.

Рідна країна світоглядний портал. Новий "Горизонт": Україну приймають у європейський дослідницькій простір Скороход О.М. 30.03.2015 р.

Про досягнення фахівців Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України у передачі "Азбука реальності" радіостанції "Промінь", Олександр Скороход 03.04.2015 р.

Про біосенсори для медицини. Розробка учених Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України у передачі «Азбука реальності» радіостанції «Промінь», Ольга Саяпіна, 10.04.2015 р.

Ірина Тихонкова. Як і чому втрачають українські видання? 19.03.2015 р.

Видавництво "Логос Україна" імеджево-презентаційне видання "Науковці України – еліта держави" Том ІV. ІМБГ НАН України. 2015 р.

Видавництво "Логос Україна" імеджево-презентаційне видання "Науковці України – еліта держави" Том ІV. Риндич А.В. 2015 р.

INTV, Інтернет-телебачення, рубрика "Головне, новини, суспільство", "Благодійний науковий вікенд для родин" (ВІДЕО), 15.12.2014 р.

Газета "Троицкий вариант", ТрВ № 168, c. 15, рубрика "Наука и общество", "Дни науки на Украине под микроскопом", Олександр Скороход, 02.12.2014 р.

Від великого до малого, або клонуємо динозавра? Дмитро Герасимчук, 14.11.2014 р.

Тижневик "Освіта України", №43 від 17.11.2014 р. Стор. 6, Стор. 7.

Круглий стіл в Національній агенції «Укрінформ» на тему: "Молода наука України: ризики та перспективи", 10.11.2014 р.

 • Урядовий портал про Круглий стіл в Національній агенції «Укрінформ», 10.11.2014 р.
 • Про захід «Дні науки» в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України у засобах масової інформації, 09.11.2014 р.

 • Посилання на сайт "Дні науки в Україні"
 • Видання "Лівий берег", Яких змін потребує наука? Олександр Скороход, Олена Казьміна, 08.09.2014 р.

  УКРАЇНСЬКІ БІОМІНЕРАЛЬНІ ЗРАЗКИ ДОСТАВЛЕНО НА МІЖНАРОДНУ КОСМІЧНУ СТАНЦІЮ ДЛЯ ЕКСПОНУВАННЯ У ВІДКРИТОМУ КОСМОСІ. Прес-служба НАН України, 08.08.2014

  "Дзеркало тижня. Україна" №27, Держава і наука: гроші за любов?. Олександра Антонюк, Олександр Скороход, Юлія Безвершенко, 08.08.2014

  Видавництво "Логос Україна" імеджево-презентаційне видання "Науковці України – еліта держави". Том ІІІ. Кавсан В.М. 2014

  Телеканал Тоніс. Інтерв’ю з Кордюмом В. А. у передачі "Ронін", 14.06.2014 на даний час посилання не активне

  Газета "СВІТ" № 23-24 (819-820. Ака­демічне свя­то здо­ров’я та бігу. Оксана БУДНИК. 06, 2014

  Мы хотим, чтобы у науки на Украине было будущее. Май, 2014 г. ТрВ № 153, c. 5, "Украина". Александр Скороход, Наталия Демина. Рубрика: Наука и общество.

  Alison Abbott. Ukraine’s science in turmoil. Nature 508, 15–16 (03 April 2014) doi:10.1038/508015a

  Alison Abbott. Ukrainian scientists in forefront of protest. Nature 505, 599 (30 January 2014) doi:10.1038/505599a

  Телеканал 24. Новини. Бюджет на науку 2014 року зменшено на чверть

  Golos.ua. Из-за нюансов таможенной политики украинские ученые вынуждены покупать реактивы вдвое дороже, 23.12.2013

  Телеканал ИНТЕР. Подробности. Украинские ученые просят увеличить финансирование науки, 23.12.2013. Інтерв'ю з молодими вченими ІМБГ НАН України

  Радіо Свобода. Українська наука: "оптимізація" чи "перезавантаження", 23.12.2013

  КОРДЮМ Віталій Арнольдович, Інтерв’ю. Youtube. 20.12.2013

  Телеканал ICTV. Інтерв’ю з молодими вченими, 14.11.2013

  Укрінформ. Вітчизняні науковці в межах проекту ЄС розроблять програму розвитку біомедицини в Україні, 01.11.2013

  Укрінформ. У розвитку вітчизняної науки намітилося позитивне зрушення - Ганна Єльська, 06.06.2013

  Телеканал Тоніс. Інтерв’ю з Єльською Г.В. у передачі "Ронін", 20.04.2013 на даний час посилання не активне

  for.Um. Молоді вчені в Україні: гастарбайтери чи патріоти?. Скороход О., 21.08.2012

  Молоді українські вчені щодо Гранту Президента України. 18.06.2012 р.

  "Дзеркало тижня. Україна" №18, Наука "під ключ", 18.05.2012

  "ДІЛОВИЙ ВІСНИК" № 03(214), CУЧАСНІ БІОТЕХНОЛОГІЇ НА СЛУЖБІ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ. Інтерв'ю з Єльсокою Г.В., 2012

  Видавництво "Логос Україна" імеджево-презентаційне видання "Науковці України – еліта держави". Том ІІ. Кашуба В.І. 2012.

  "Чи існує в Україні раціональний дизайн – новітня технологія розробки ліків?". Ярмолюк С.М., 23.12.2011

  Телеканал ІНТЕР. Єльська Г.В. у програмі - Велика політика (Частина 1), 24.05.2011

  Телеканал ІНТЕР. Єльська Г.В. у програмі - Велика політика (Частина 2), 24.05.2011

  "Сельская жизнь в Украине", всеукраинский еженедельник. НАШІ РОСЛИНИ ЛІКУЮТЬ НЕ ТІЛЬКИ ЛЮДЕЙ, А Й ЗЕМЛЮ! 05.05.2010

  Газета Україна молода. Інтерв’ю з Єльською Г.В., 04.07.2008

  "Газета по-українськи" №609. Рубрика Украина. Чорнобривці на місячному ґрунті посадили українські вчені. Інтерв’ю з Козировською Н.О., 16.05.2008

  Газета Контракт. "Отбор на "золотой миллиард" уже начался". Інтерв’ю з Кордюмом В.А., 31.03.2007

  WOMEN IN CELL SCIENCE. Anna El'skaya. Fiona M. Watt. This Article doi: 10.1242/jcs.01687. May 1, 2005 J Cell Sci 118, 1777-1778

  Выпуск газета Сегодня №55 (1997). "ВОПРОС РЕБРОМ: ЗА ЧТО ЗАГРАНИЦА ПЛАТИТ НАШИМ "ДАРМОЕДАМ"?". 12.03.2005

  Выпуск газета Сегодня №218 (1563). "ВСЕ МЫ НЕМНОГО... ВИРУСЫ". Інтерв’ю з Віталієм Кордюмом та Ганною Єльською. 27.09.2003

  Газета Хрещатик. Генетична головоломка. Інтерв’ю з Лівшиць Л.А, 26.03.2003

  Газета Україна молода. VIP–жінка української науки. Дана РОМАНЕЦЬ. Інтерв’ю з Ганною Єльською

  Газета Сегодня №255 (1303). "ЭКСПРЕСС-ЛАБОРАТОРИЮ МОЖНО НАДЕТЬ НА РУКУ, КАК ЧАСЫ". Інтерв’ю з Г.В.Єльською. 11.11.2002

  Участь жінок-освітянок Національного університету біоресурсів і природокористування у п’ятій міжнародній науково-практичній конференції "Жінка в науці та освіті: минуле, сучасність, майбутнє", 2001